edu@australink.pl |   AustraLink.pl   |     + 61 (0) 402 988 458

Jeśli na naszej stronie (w tabelach i opisach) nie znalazłeś takiego kursu jakiego szukasz – pod względem jego rodzaju, poziomu, długości, ceny, albo lokalizacji szkoły – to skontaktuj się z nami. Dołożymy wszelkich starań, aby zaproponowć opcję, która spełni twoje oczekiwania. Nie jest możliwe, aby w jednym miejscu zawrzeć informacje o tysiącach kursów zawodowych, które są dostępne w Australii.

Popularne college i kursy zawodowe w Australii – zobacz TABELE (linki poniżej), opracowane dla poszczególnych miast:

Australia-mapa

MELBOURNE

BRISBANE

SYDNEY

PERTH

GOLD COAST

Australijskie college i instytuty zawodowe dają wykształcenie na poziomie podobnym do polskich szkół zawodowych lub pomaturalnych. Nauka może trwać od kilku miesięcy do 2,5 lat, zależnie od tego, jaki poziom chcemy osiągnąć.

Koszt nauki waha się w granicach od około 2500 AUD do około 7000 AUD za jeden semestr nauki (czyli za pół roku szkolnego). Zależy to od szkoły i od rodzaju zdobywanych kwalifikacji.

Naukę na kursie zawodowym w Australii można podjąc w dowolnym wieku. Aby spełnić warunki przyjęcia, najlepiej mieć polskie wykształcenie średnie, ale w przypadku osób z doświadczeniem zawodowym, szkoła średnia może nie być wymagana. Niezbędna jest znajomość angielskiego, dla większości kursów na poziomie równorzędnym IELTS 5.5. Z tego powodu, część naszych klientów robi kurs angielskiego w Australii, przed rozpoczęciem kursu zawodowego. Długość takiego kursu angielskiego zależy od indywidualnych potrzeb danego klienta (czyli od jego poziomu na początku nauki). Pomagamy naszym klientom w określeniu ile tygodni powinni poświęcić na angielski, oraz jaką szkołę i kurs wybrać, aby spełnić wymagania językowe college’u zawodowego, do którego idą.

Szkoły te są odpowiednio wyposażone, dają wiedzę zawodową praktyczną, a Certyfikaty i Dyplomy są uznawane przez pracodawców w Australii i na świecie.

College zawodowe mogą pod jednym dachem oferować kursy w wielu różnych dziedzinach, alternatywnie mogą specjalizować się w jednym lub kilku zawodach, takich jak przykładowo: biznes, zarządzanie, turystyka, marketing, budownictwo, księgowość, informatyka, sport i rekreacja, hotelarstwo, kucharstwo, fryzjerstwo, pielęgniarstwo, klimatyzacja, mechanika samochodowa i inne.

Przeglądając TABELE KURSÓW ZAWODOWYCH W AUSTRALII, pamiętaj o zapoznaniu się z Uwagami zamieszczonymi poniżej.

POZIOMY wykształcenia zawodowego w Australii to:

  • Certificate I, Certificate II, Certificate III, Certificate IV, Diploma i Advanced Diploma
  • najczęściej oferowane są poziomy: Certificate III, Certificate IV i Diploma
  • Certificate I i Certificate II to poziomy podstawowe, często nie występujące w ofercie dla osób spoza Australii
  • Advanced Diploma to najbardziej zaawansowany poziom zawodowy, często równoznaczny z I rokiem studiów uniwersyteckich. Jest dostępny nie na wszystkich kursach.

Dane w TABELACH „Popularne college i kursy zawodowe w Australii” są zamieszczane na podstawie informacji podanych nam przez szkoły. Są one aktualne w momencie publikacji, jednak rodzaje kursów, ich dostępność i ceny podlegają zmianom. Z tego powodu, zainteresowanych każdorazowo prosimy o kontakt z nami, w celu weryfikacji aktualności informacji dotyczących kursów. Dane z tabel proszę traktować jako informację wstępną.

Znaczenie określeń użytych w Tabelach:

  • NAZWA KURSU I POZIOM – to rodzaj formalnych kwalifikacji zawodowych, które uzyskuje się na zakończenie kursu – np. Certificate III (Cert 3) in Business, Diploma in Management itd
  • SZKOŁA / COLLEGE – to nazwa college’u zawodowego. Kliknij na nazwę, aby odwiedzić ich stronę internetową.
  • Nr rej. CRICOS – wszystkie wymienione w tabelach szkoły mają wymagane australijskie rejestracje i akredytacje, czyli mają uprawnienia do przyjmowania zapisów osób spoza Australii. Odpowiednie numery rejestracyjne – zwane CRICOS i RTO – są opublikowane na stronach internetowych szkół oraz na ich dokumentach. Niektóre szkoły mają różne numery CRICOS dla różnych oddziałów.
  • DŁUGOŚĆ – to całkowity, planowy czas trwania danego kursu, w Tabelach podany jest w tygodniach.
  • CENA w AUD – to cena za kurs podana w Dolarach Australijskich. Jest to jednocześnie GŁÓWNY koszt.

W tabelach podane są najlepsze możliwe ceny za dany kurs. Jeśli gdziekolwiek (w internecie, albo w rozmowach) natrafiłeś na ofertę korzystniejszą to daj nam znać. Sprawdzimy, czy to aktualne.

Do ceny za kurs zazwyczaj dochodzą stosunkowo niewielkie koszty: jednorazowa opłata administracyjna szkoły (w granicach 200-250 AUD) i opłata za materiały do nauki, książki itd. (zazwyczaj około 150-250 AUD, zależnie od szkoły i od rodzaju kursu).

Czasem trzeba też zapłacić za uniform i narzędzia (np. w przypadku kursów Kucharskich, albo Fryzjerskich) – ten koszt może być większy – np. 1000 AUD

Jak oszacować koszt wyjazdu do Australii – zobacz tutaj.

UWAGA: Oferty szkół często się zmieniają (ceny promocyjne, dostępność kursów w poszczególnych miastach itd.). Czasami szkoły nas o tym nie informują, dlatego przy każdym indywidualnym zapytaniu klienta, weryfikujemy ze szkołami wszystkie dane.

Informacje podane w TABELACH nie są ofertą handlową.