edu@australink.pl |   AustraLink.pl   |     + 61 (0) 402 988 458
07
MAR
2015

Czy wyjazd do Australii jest drogi?

Posted By :
Comments : Off

Tak.

Niezależnie od tego, jaki jest charakter podróży, będą z nim zwiazane znaczne koszty. Mam na myśli zarowno przyjazdy turystyczne, pobyty edukacyjne oraz wszelkie inne, a w tym emigracje, czyli przyjazd na wizie stałego pobytu. Polacy przybywają do Australii na wiele różnych sposobow, mimo iż… nikomu nie jest w smak koszt takiej eskapady.

Pierwszy duży koszt to podróż. Nie można tu przyjechac autobusem, ani okazją. Do Francji teoretycznie można dojechać z Polski za darmo (sam tak zrobilem, autostopem, za czasów studenckich), ale do Australii się nie da. Najtańszy i najszybszy jest samolot. Statek bedzie płynął co najmniej 4-5 tygodni i kosztował znacznie więcej niż bilet lotniczy. Wydaje się, że im dluzszy bedzie pobyt, tym koszt przelotu stanie sie mniej odczuwalny. W przypadku przyjazdu na 2 tygodnie, cena biletu lotniczego będzie stanowiła poważny odsetek kosztu calej  wyprawy. W przypadku przyjazdu na pół roku, wydatek na przelot gdzies sie rozmyje.

Aby przyjechać do Australii konieczna jest wiza. …

Cały artykuł przeczytaj na zaprzyjaźnionym portalu www.AustraLink.pl

Stan Guzinski
O autorze
Stanisław Guzinski zajmuje się pomocą w organizacji wyjazdów edukacyjnych do Australii od roku 2002. W tym okresie, z jego udzialem powstały istniejące do dziś strony: www.EduAu.pl i www.AustraLink.pl . Z autorem proszę kontaktować się mailowo: stangu@australink.pl , albo przez skype: stan.guzinski . Facebook autora: www.facebook.com/stan.guzinski.7